Regulace nervové soustavy při stresu s použitím principů Somatic – Experiencing ®

Vedou: Harald Auer a Sabine Voelker

Tento kurz je určen všem, kdo prošli úvodním seminářem SE a mají zájem o praktické seznámení se s metodou SE, která se používá jako účinná technika ke zvládnutí traumatu.

Je určen všem, kteří mají zájem o upevnění vnitřní stability a sebepoznání.

Je vhodný pro klienty, kteří se chtějí naučit seberegulaci v postraumatických stresových situacích.

Je vhodným doplněním přípravy k tříletému profesionálnímu výcviku v Somatic Experiencing dle Petera Levina. V tomto výcviku jsou Harald Auer  a Sabine Voelker senior asistenty.

Termíny:

První část: 1. – 2. dubna. 2022 (pá+so) 10 – 13h, obědová pauza, 15 – 18h, 

Druhá část: 1. – 2. července 2022 (stejné časy)

Cena: 11000 Kč za oba bloky.  (5500 Kč s DPH/1 BLOK)
Tento kurz je možné absolvovat pouze jako celek.  

Bude veden s překladem z AJ do ČJ.

Místo konání: Praha (bude upřesněno)

Účastníci mají možnost projít terapeutickým sezením a stopováním svého nervového systému pod vedením lektora.  Sezení jsou supervidovaná, každý zde bude mít prostor pro své osobní dotazy. Sezení bude využíváno jako učební materiál pro všechny účastníky. Budou probíhat také menší cvičení ve dvojicích či trojicích a následné diskuse pro hlubší pochopení  tématu.

Skupina je omezená max. počtem 28 osob. Většinu dne bude skupina rozdělena do dvou menších s jedním lektorem.

Harald Auer

Harald Auer

Narozen v roce 1972 ve Vídni. V Německu studoval obor přírodní medicíny, dále má vzdělání v craniosakrální terapii, rodinných konstelacích, čínské medicíně, masážích a Omega koučování. Studoval také u Maggie Phillips “Ego – State Therapy” a pracuje také s rodinami a dospívajícími. Od roku 1998 má vlastní praxi SE v Salzburku, Vídni a Mnichově. Od roku 2008 asistuje ve výcviku Somatic Experiencing vedený Ittou Wiedenman v Německu, Rakousku a posledních deset let také v ČR.

Sabine Voelker

Sabine Voelker

Žije v Německu, získala diplom ve zdravotnické péči a v oboru přírodní medicíny. Dále má vzdělání v Feldenkrais metodě, Tai Ji, Shiatsu a akupunkturních masážích. Od roku 2001 pracuje jako SE praktik v Rakousku, Německu, Švýcarsku a ČR.  Nejvíce se zaměřuje na klienty se zdravotními tématy, porodní a poporodní tématikou, prací s dětmi a spektrem PTSD. Přes 15 let asistuje výcviky SE s Ittou Wiedenman.

TENTO KURZ NENAHRAZUJE ÚVODNÍ SEMINÁŘ SOMATIC EXPERIENCING NUTNÝ K PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO KOLA K VÝCVIKU A NEOPRAVŇUJE ÚČASTNÍKY TECHNIKU POUŽÍVAT. 

Organizace: Barbora Zemanová, Alena Hloušková
 www.somatic-experiencing.cz

Registrace: Alena Hloušková alena.hlouskova@gmail.com.